Festivaliai

Spausdinti

Lietuvoje rengiami svarbesni tarptautiniai lėlių teatro festivaliai: "Šypsos lėlės ir vaikai" Kaune (nuo 1991), "Lagaminas" Panevėžyje (nuo 1993), "Aitvaras "Alytuje  (nuo 1999), "Karakumų asilėlis" Klaipėdoje (nuo 1997) ir kiti. Lietuvos lėlių teatrai aktyviai dalyvauja įvairiuose užsienio festivaliuose.
Tarptautinis lėlių teatrų festivalis ŠYPSOS LĖLĖS IR VAIKAI

Kaunas

Kas dvejus metus Kauno valstybinio lėlių teatro organizuojamas tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Šypsos lėlės ir vaikai“ vyksta nuo 1991 m.  Tai didžiausias lėlių teatrų festivalis Lietuvoje, savo programos metu pristatantis geriausius mūsų šalies lėlių teatrus, leidžiantis susipažinti su įvairiausiais užsienio lėlininkų teatrais. Išskirtinis Kauno lėlininkų festivalio bruožas - lėlių ir kaukių paradas, savo eisenomis atidarantis kaskart festivalį laisvės alėjoje. 

Festivalio direktorius - Sigitas Klibavičius

Daugiau informacijos Kauno lėlių teatro svetainėjeTarptautinį lėlių teatrų festivalį "Karakumų asilėlis" keičia "Materia Magica"

Klaipėda

Iš tarptautinio lėlių teatro festivalio „Karakumų asilėlis“ išaugęs festivalis „Materia Magica“ keičia koncepciją ir orientuojasi į aukščiausios meninės kokybės lėlių ir objektų teatrą. Gimęs dar 1997 m. kaip lėlių monospektaklių festivalis, „Karakumų asilėlis“ tapo vieninteliu ir išskirtiniu profesionalių lėlių teatrų festivaliu Klaipėdos krašte. Nuo 2003 m. jis buvo organizuojamas kas 2 metus, o 2005 m. išaugo ir į tarptautinį festivalį. Lėlių ir objektų teatro festivalis svarbus ne tik Klaipėdos kraštui, bet ir visai Lietuvos lėlininkų bendruomenei. Jo vaidmuo ypač reikšmingas formuojant platesnį žiūrovo suvokimą apie šią unikalią teatro rūšį, jos išraiškos priemonių, žanrų įvairovę.

Festivalio direktorė – Aušra Daukantaitė
Festivalio meno vadovė – Gintarė RadvilavičiūtėLėlių ir dramos teatrų laboratorija-festivalis ZUIKIS PUIKIS

Utena

 

Nuo 2004 m. Utenos lėlių teatras „Zuikis Puikis“ organizuoja lėlių ir dramos teatrų laboratoriją – festivalį „Zuikis puikis“, kuriame spektaklius rodo įvairūs Lietuvos ir užsienio lėlių teatrai, vyksta profesionalams skirtos paskaitos, seminarai, kūrybinės laboratorijos. Festivalis vyksta kas dvejus metus.

Festivalio direktorė - Janina Baldauskienė

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis LAGAMINAS

Panevėžys

Panevėžio lėlių vežimo teatro organizuojamas tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Lagaminas“ kas dvejus metus vyksta Panevėžyje.

Festivalyje dalyvauja Lietuvos ir užsienio lėlininkai.


Festivalio direktorius - Antanas Markuckas

 
Tarptautinis lėlių teatrų festivalis AITVARAS


Alytus
Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ organizuojamas tarptautinis lėlių teatrų festivalis – konkursas „Aitvaras“ vyksta kasmet rudenį. Konkursinėje programoje išrenkamas geriausiais spektaklis, aktorius, režisierius. Tarptautinis lėlių teatrų festivalis – konkursas „Aitvaras“ organizuojamas nuo 1999 m.

Festivalio direktorė - Loreta Skruibienė

 

 

VO Lietuvos nacionalinis centras UNIMA-LIETUVA
Visuomeninė asociacija | Vežėjų 4 | Klaipėda LT-91246 | 8 (46) 239932 | 8 (615) 29524 | unima.lt@gmail.com | www.unima.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191965549