Rekomenduojame

Spausdinti
Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOPIdėjos autorė, režisierė – Karolina Jurkštaitė
Kompozitorius – Arturas Bumšteinas
Režisierė – Jūratė Januškevičiūtė

Aktoriai - režisieriai: Gintarė Damanskytė, Monika Mikalauskaitė, Aušra BakanaitėDaina Ulmytė, Rūta Jankevičiūtė,
Aktoriai: Eglė Šimėnaitė, Erika Gaidauskaitė, Aiva Krupelytė, Živilė Beniuštė, Vytautas Kairyys, Povilas Ostaševičius, Erika Kubiliūtė, Gerda Surgautaitė, Justina Vaikšnoiraitė, Justina Jukonytė, Tomas Zinkus
Lėlių kūrėjai: Karolina Jurkštaitė, Jūratė Januškevičiūtė, Daina Ulmytė, Rūta Jankevičiūtė, Gintarė Damanskytė, Monika Mikalauskaitė, Aušra Bakanaitė, Tomas Zinkus
Premjera – 2015 m. kovo mėn. 21 d.
Trukmė – 40 min. (vienam žiūrovui)
Teatrinė instaliacija „Meile, don’t stop“ buvo apdovanota aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias 2015 m. spektaklis lėlių ir objektų teatro kategorijoje.
Jeigu meilę apgyvendintume dėžutėje? Kokia ji būtų? Ką ji mums papasakotų? O jeigu galėtume pažvelgti į ją pro mažytį plyšelį – ką norėtume pamatyti? Išgirsti? Pajausti? Šie klausimai ir įkvėpė teatrinės instaliacijos „Meile, don’t stop“ kūrėjus. Ją galima būtų pavadinti menine kontempliacija meilės tema. Čia skirtingi meilės pavidalai ir formos atsiskleidžiantys akimirkai, lyg trumpas švytėjimas, virsta viena besąlygine, visa aprėpiančia meile. Tai – išskirtinis spektaklis vienam žiūrovui.

Karolina Jurkštaitė:
Spektaklio koncepcija leido kiekvienam išnaudoti savo kūrybinį potencialą ir išbandyti save nepažintuose amplua. Kadangi spektaklis buvo kuriamas laboratorijos principu, išskirti vieną kūrėją iš kitų sunku: jie vienu metu buvo ir režisieriai, ir aktoriai, ir dailininkai. Atskleisti subtilią spektaklio temą taip pat padėjo kompozitoriaus Arturo Bumšteino muzika ir garsai.Šis spektaklis – lyg meilės patyrimas, toks pat neapčiuopiamas, sunkiai įspraudžiamas į žodžius, kaip ir meilės galios slėpinys. Meilė ir skirtingos jos formos čia susijungia į vientisą jausmą, patirtį, kuri kiekvienam žiūrovui atsiskleidžia ir yra išgyvenama asmeniškai, savaip, nepakartojamai. Emocinis spektaklio turinys nulėmė jo formą – jis yra skirtas vienam žiūrovui, kurį meilės labirintuose lydi 16 aktorių. 40 minučių trunkantį, jam vienam skirtą spektaklį-instaliaciją žiūrovas patiria asmeniškai – stebėdamas, liesdamas, pro plyšelį žvelgdamas į savo paties vidinį pasaulį.

Trupė 459
Trupei priklauso šeši lėlininkai, kurie yra lėlių teatro aktoriai, režisieriai, lėlių ir scenografijos kūrėjai, kompozitoriai bei šviesų dailininkai: Monika Mikalauskaitė, Aušra Bakanaitė, Daina Ulmytė, Gintarė Damanskytė, Rūta Jankevičiūtė ir Tomas Zinkus. Meno vadovės – lėlių teatro režisierė, dailininkė, pedagogė Jūratė Januškevičiūtė ir lėlių teatro režisierė, aktorė, pedagogė Karolina Jurkštaitė. Dar studijų metais Klaipėdoje susibūrusi ir pasivadinusi „Trupe 459“, jauna lėlių ir objektų teatro kūrėjų komanda siekia keisti nusistovėjusį požiūrį į lėlių teatrą, Lietuvoje taip tvirtai apaugusį stereotipais ir štampais, ir atskleisti beribes šios tarpdisciplininės scenos meno rūšies galimybes.

Daugiau informacijos: www.klaipedosleliuteatras.lt 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design