VILNIAUS TEATRAS "LĖLĖ"

Spausdinti

Vilniaus lėlių teatrą, iš kurio ir išaugo „Lėlė“, 1958 m. įkūrė lėlininkas, aktorius ir režisierius Balys Lukošius. Po jo šiame teatro dirbo ir jam daugelį metų vadovavo garsus lietuvių režisierius ir scenografas Vitalijus Mazūras. „Lėlės” teatre vaidinami spektakliai vaikams ir suaugusiesiems, sukurti pagal lietuvių ir pasaulio tautų pasakas, taip pat žinomų lietuvių ir užsienio autorių kūrinių vaikams motyvais.

Šiandien Vilniaus teatre „Lėlė“ dirba 20 profesionalių aktorių lėlininkų. Taip pat teatre dirba aukštos kvalifikacijos ir meistriškumo lėlių meistrai ir konstruktoriai, galintys pagaminti įvairiausias lėles ir kaukes aktoriams.

Dažnai gastroliuojanti užsienyje (aplankiusi daugelį Europos šalių, buvusi Afrikoje, Indijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose) „Lėlė“ sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, teatras pelnė įvairių apdovanojimų, tarp jų – ne vienas Grand Prix. 2001 metais „Lėlė“ tapo tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASSITEJ Lietuvos skyriaus, o 2004 metais – tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA Lietuvos centro nare.

Vilniaus „Lėlės” kūrėjai stengiasi, kad teatras būtų atviras tiek geriausioms lėlių teatro vaikams tradicijoms, tiek vertingoms šiuolaikinio teatro tendencijoms. O svarbiausia - kad išliktų įdomus ir reikalingas tiek mažiesiems žiūrovams, tiek ir suaugusiems.

Kontaktai:

Vilniaus teatras „Lėlė“
Arklių g.5, Vilnius LT-01129
Tel.: +370 5 2628678
Faks.: +370 5 2628159
E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.teatraslele.lt

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design