VILNIAUS TEATRE "LĖLĖ" - SPEKTAKLIS SUAUGUSIEMS

Ambicingas muzikinis lėlių spektaklis pagal garsiojo prancūzų poeto, prozininko, žurnalisto ir meno kritiko Guillaume'o Apollinaire'o (1880 - 1918 m.) pjesę „Teiresijaus krūtys“ (parašyta 1903 m.). Kūrybinę komandą sudaro režisierius Gintaras Varnas, dailininkė Julija Skuratova, kompozitorius Vidmantas Bartulis.

 

Lėlės, objektai, kostiumų detalės bus formuojami koliažo principu, naudojant XX a. pradžios dailininkų kūrinių citatas. Scenografija bei kiti vizualiniai elementai bus inspiruoti kubistinio, konstruktyvistinio, futuristinio, siurrealistinio meno stilių.

Spektaklyje, kurio veiksmas vyksta tarp Paryžiaus ir Zanzibaro, lėles animuos ne tik „Lėlės“ aktoriai, bet ir G. Varno mokiniai Elzė Gudavičiūtė, Dovydas Stončius ir Vainius Sodeika.

Kaip teigia G. Varnas: „Mane dominanti G. Apollinaire'o pjesė nekopijuoja realybės - ji ją kuria. Tai fantazijų, grotesko, burleskos, patoso ir kubistinio karnavalo derinys.

Pjesės temos šiandien atrodo ne tokios egzotiškos, kokios buvo XX a. pradžioje, o kasdienės - vaikų gimstamumo sumažėjimas, feminizmas, lyčių keitimas. G. Apollinaire'as tarsi išpranašavo XXI amžiaus realybės atšvaitus“.

Spektaklis prasideda žodžiais  “Ne/ pone mano vyre/ Nepriversit manęs/ daryti to ką norit/ Šnypštimas./ Aš feministė/ ir nepripažįstu vyro valdžios“.

Gintaras Varnas ne pirmą kartą dirba su lėlėmis. Atgimimo metais jis darė politinį “Šėpos teatrą” – lėlės vaidino Landsbergį, Brazauską, Prunskienę, Sakadolskį, Gorbačiovą, Staliną, Leniną ir t.t.

Užtekdavo prikabinti raštelį ant Teatro sąjungos durų, kada kitas spektaklis, ir žmonių prisikimšdavo.

Prieš porą metų “Lėlėje” Varnas pastatė madrigalines Monteverdi operas“Tankredžio ir Klorindos dvikova“, „Nedėkingųjų šokis“ , į kurias buvo sunku bilietų gauti.

Tai buvo pirmas Varno darbas kartu su dailininke Julija Skuratova, ji daro itin išraiškingas lėles.

Spektaklio premjera numatoma kovo mėnesį, Vilniaus teatro „Lėlė“ didžiojoje salėje.

lrytas.lt

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design