KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS PASITINKA DVIDEŠIMTMETĮ!

Kovo 21 d. – Tarptautinę lėlininkų dieną – prasideda Klaipėdos lėlių teatro 20-mečiui skirtas renginių ciklas „Nuo pradžios – be pabaigos: Klaipėdos lėlių teatrui – 20!“.


Ta proga kovo 21 d. Klaipėdoje šaukiamas visuotinis Lietuvos UNIMA narių susirinkimas, kurio metu bus aptarti 2011 m. nuveikti darbai, ateities perspektyvos ir planai, UNIMA-Lietuva garbės ženkliukais apdovanoti ir pagerbti lėlių teatro menui nusipelnę Lietuvos lėlininkai, o plačioji visuomenė kviečiama į KKKC Meno kieme (Daržų 10 / Bažnyčių g. 4) 14.45 val. atidaromą retrospektyvinę parodą, skirtą jubiliejiniams Klaipėdos lėlių teatro metams.

Ši paroda tarsi štrichuoja Klaipėdos lėlių teatro būtąjį ir esamąjį laiką: KKKC Meno kiemo fachverkinėje salėje (2 aukšte) veiks ekspozicija, primenanti apie spektaklius, egzistuojančius tik atminties archyvuose (kuratorė – Jūratė Januškevičiūtė); Meno dirbtuvių vitrinose įsikurs šiandien matomų spektaklių afišos, informacija apie edukacinę veiklą, festivalius, teatro žmones etc. (kuratorė – Gintarė Radvilavičiūtė).

„Paroda – tai  trumpas žvilgtelėjimas atgal, kaip toli nueita, – mintimis dalijasi režisierė, dabartinė Klaipėdos lėlių teatro meno vadovė G.Radvilavičiūtė. – Svarstai, koks teatras buvo, koks jis yra ir koks jis turėtų būti ateityje. Eidamas supranti, kad viskas priklauso nuo šalia esančių žmonių, kurie eina kartu...“

Dailininkė, režisierė, dramaturgė, teatro įkūrėja Jūratė Januškevičiūtė apie parodos dalį, menančią būtąjį laiką, pasakoja: „Šioje parodos dalyje, įsikūrusioje jaukiose KKKC patalpose, pristatysime Klaipėdos lėlių teatro pradžią menančius eksponatus: tai ir sena teatro afiša, ir nuo laiko pageltusi nuotrauka, ir, žinoma, senosios, per daugel metų aktorių nuglostytos, lėlės. Gaila, lėlių turime palyginus nedaug, bet išliko pačios stipriausios, kitos – mūsų atmintyje ir nuotraukose. Įdomūs ir skirtingi – tiek lėlių, tiek spektaklių likimai... Štai 1992 metais pastatytas spektaklis „Maciukas, Baubas ir kiti...“ dar ir šiandien Klaipėdos lėlių teatro repertuare, tiesa, jo pavadinime liko tik vienas žodis – „Baubas“. Filmuotoje medžiagoje bus galima pamatyti, kokie mes buvome 1999 metais. Vienu žodžiu, šioje parodos dalyje – lėlių teatro pradžios istorija.“

Parodą, veiksiančią iki balandžio 20 d., lydės edukacinė programa, skirta moksleiviams, scenos meno profesionalams, visiems besidomintiems lėlių teatru.

Balandžio mėnesį Klaipėdos lėlių teatro žmonės savo žiūrovus kvies į spektaklių popuri, kuriame susipins scenos iš įvairių spektaklių ir susitiks rekordinis skaičius personažų, gegužė bus skirta susitikimams su lėlių teatro žmonėmis (įkūrėjais, teatrologais, aktoriais ir kt.), birželis „dedikuotas“ lėlių teatro terapijai, o rugsėjo mėnesį laukia renginys, skirtas Klaipėdos lėlių teatro 20-mečiui.

15min.lt
 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design