KOVO 21-OJI - TARPTAUTINĖ LĖLININKŲ DIENA!

Kovo 21-oji - Tarptautinė lėlininkų diena, švenčiama visame pasaulyje. Šia svarbia proga kolegas, lėlių teatro kūrėjus, visus besidominčius lėlių teatro menu ir jį puoselėjančius sveikina Lietuvos lėlininkų asociacijos UNIMA prezidentė Aušra Juknevičienė.

"Dabartinė situacija pasaulyje visomis prasmėmis išskirtinė – nusivylimai ir pažadai,  kalbėjimas ir nesiklausymas. Svarbiausia, kad negirdi tie, kuriems iš tikrųjų turėtume rūpėti. Gal lėlininkai perdėm kuklūs ir sąžiningi sau. Paguoda, kad žmonės tokiomis situacijos susivienija, pamažu atsigręžia į save, į savo šaknis, perskirsto vertybes... Nors kita vertus, tokiame informacijos ir inovacijų sraute sunku nepasiklysti. Turime su laiku suspėti ir mes. Skubame.

Praėjusių metų lėlių teatro padangė pilna žiburių: įvyko tarptautiniai festivaliai Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje. Šių renginių dėka Lietuvą aplankė ir pamatė beveik 100 užsienio šalių piliečių. Manau, tai didelis indėlis į Lietuvos vardo sklaidą.

Sutapimas ar taisyklė, atėjus į teatrą jauniesiems,  lėlių teatras gręžiasi į suaugusįjį. Drąsu ir pavojinga, juk lėlių teatras tinkamas tik vaikams, pasakytų daugelis. Užsienio šalių didžiuosiuose lėlių teatruose spektakliai suaugusiesiems – gyvi. Juk akmuo irgi skyla užsispyrusiai, su tikslu kapsint į vieną vietą. Tad užsispyrimo, kantrybės, pasidalinimo patirtimi ir tikslas bus pasiektas.

Mažųjų auditorija – mūsų džiaugsmas, viltis, nuoširdumas, atgalinis ryšys. Vis dėlto žmogaus ugdymas prasideda nuo ankstyvos kūdikystės. Širdyje pasižadėkime savo mažųjų nenuvilti.

Tad tegul teatras lydi žmogų vos gimusį, patirtį kaupiantį, patirtimi besidalijantį.

Su džiaugsmu sveikinu sulaukus pasaulinės lėlininkų dienos! Sveikinu žmones, kurie kuria, kurie valdo, kurie išgyvena, kurie jaučia, kurie įveikę teisines ir politines negandas eina į priekį aukštyn pakelta galva. Didžiuokimės savo profesija, neleiskime diletantams kalbėti apie tai, ko jie nesupranta. Tik gerbdami  ir mylėdami save, galėsime atsilyginti tuo pačiu.

Su pavasariu kvepiančia profesine švente, mielieji!"

Nuoširdžiai Jūsų,
Aušra Juknevičienė
2012 kovo 21 d.
 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design