KARŠTA "LĖLĖS" GEGUŽĖ

Gegužės 6-oji - profesionalaus lietuviško lėlių teatro gimtadienis. Tą dieną 1936 m. Kauno „Metropoliten" kino teatre buvo pirmą kartą suvaidintas dailininko Stasio Ušinsko spektaklis Antano Gustaičio „Silvestras Dūdelė". Vilniaus teatras „Lėlė" kasmet švenčia šią datą, kviesdamas visus kartu prisiminti ištakas.

 

Šiemet „Lėlė" gimtadienį minės gegužės 5 d. Tądien bus parodyti du spektakliai suaugusiems - 18.30 val. „Jūratė ir Kastautas" (rež. V. Mazūras), pelnęs kontroversiško ir karnavališko reginio epitetus, bei 16.00 val. Klaipėdos lėlių teatro „Šalia". Kaip teigia „Lėlės" meno vadovas Vilmantas Juškėnas, klaipėdiškių spektaklis „žiūrovams siūlo rafinuotų plastinių sprendimų reginį, grįstą absurdo teatro poetikos ir grotesko žanro principais. Tai - fantastinių vaizdų ir žaismingos vaidybos kupinas valandos trukmės kūrinys, ironiškai, kiek parodijuojančiai atskleidžiantis vyrų ir moterų santykių problemas"

Taip pat šventės programoje - 14.00 val. Klaipėdos lėlininkų atvežamos parodos, skirtos Klaipėdos lėlių teatro 20-mečiui, atidarymas bei po to sekanti diskusija apie suaugusiems skirto lėlių teatro problemas. Pastarojoje dalyvaus žymus teatro kritikas Konstantynas Borkowskis, kurio, kaip pats teigia, dalyvavimas renginyje savaime yra atskiras žanras. Apie lėlių teatrą suaugusiems taip pat diskutuos lėlininkas Vitalijus Mazūras, dailininkė Julija Skuratova, režisierė ir Klaipėdos lėlių teatro meno vadovė Gintarė Radvilavičiūtė bei kiti lėlių teatro kūrėjai. Diskusiją moderuos V. Juškėnas.

Jau keturioliktą pavasarį „Lėlės" kūrybinė komanda, apsiginklavusi lėlėmis ir dekoracijomis traukia į Trakus ir kartu su Trakų istorijos muziejumi rengia visos Lietuvos vaikų pamėgtas kultūrines-edukacines ekskursijas į legendinę pilį. Šiemet Vilniaus lėlininkai krauna spektaklių „Coliukė" (rež. R. Driežis) ir „Pasaka apie vėžliuką" (rež. A. Mikutis) lagaminus. Spektaklis „Coliukė" - tai subtili ir melancholiška istorija, savo estetika įdomi ir suaugusiems, o siužetu - vaikams. O „Pasaka apie vėžliuką" - tai spektaklis, kuriame žiūrovus jau daugiau kaip 15 metų džiugina išradinga scenografija, netikėtu humoru nuspalvinta personažų traktuotė ir aktorių improvizacijos.

Spektakliai Trakų pilyje vyks gegužės 17, 18, 21-23 ir 28-31 dienomis 11 ir 13 valandomis. Atvykimui į šio renginio spektaklius „Lėlės" teatras gali pasiūlyti Vilniaus miesto ir apylinkių mokykloms bei darželiams savo transportą, kuriuo mokiniai ir auklėtiniai gali būti nuvežti į Trakus ir atgal.

Gegužės pabaigoje, 24 ir 27 dienomis Didžiąją teatro salę vėl užkariaus skardžiabalsis modernistų choras, sustyguotas režisieriaus Gintaro Varno. Spektaklis „Teiresijo krūtys" leidžia ne tik pasinerti į meno kūrinių ir kūrėjų kuriamą atskirą sapną-paveikslą, bet ir atpažinti bei pasijuokti iš šiandienos realijų bei absurdo.

Tuo metu, kol spektaklyje „Teiresijo krūtys" veikiantis kioskelis „Utopia" retoriškai svarstys, kiek laiko dar šypsosis ministras pirmininkas, spektaklio „Muzikinė dėžutė" komanda ruošis savo melodijos pristatymui 21-ajame Pasauliniame UNIMA Kongrese ir tarptautiniame lėlių teatro festivalyje Čengdu mieste, Kinijos liaudies respublikoje. Įspūdingame renginyje, kuriame dalyvaus per 100 trupių iš 60 skirtingų pasaulio šalių, bus parodyta per 180 skirtingų reginių, aprėpiančių gatvės teatro, šešėlių teatro, marionečių teatro, plastinio meno ir tarpdisciplininio meno rūšis, vyks ir parodos, forumai, paskaitos, spektaklių pristatymai, apdovanojimai. O vos grįžusią „Muzikinės dėžutės" komandą geografinių laimėjimų paieškose pakeis „Lėlėj" kuriamo naujo spektaklio „Meteo" (rež. Anna Ivanova-Brašinskaja) kolektyvas, kūrybinį procesą pakviestas parodyti kolegoms lėlininkams į Balstogėje, Lenkijoje organizuojamą tarptautinį lėlių teatro mokyklų festivalį.

Teatro „Lėlė" inf.

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design