KAUNAS KVIEČIA KELIAUTI SAULĖS LINK

Gegužės 5 d. 16 val. bei 26 d. 16 val. Kauno lėlių teatras kviečia į spektaklio jaunimui ir suaugusiesiems "Kelionė saulės link" premjerą!

Kelias, muzika ir cirkas. Tokius pagrindinius spektaklio motyvus akcentavo pjesės autorius B. Konstantinovas dar neprasidėjus repeticijoms. ,,Tai istorija apie vienišą gatvės muzikantą. Vienintelis būdas išvengti vienatvės – muzikanto nuomone - keliauti. Jis tikisi atrasti suprantančius jį be žodžių, kuriems tereikia išgirsti jo sielos muziką. Taip ir nutinka – muzikantas sutinka klajojančio cirko artistus.
Žiūrovai išvys atskiruose vagonuose keliaujančių personažų – Garsaus Dresiruotojo ir Gorilos, Iliuzionisto ir jo asistentės, Senelės Kolombinos ir Senelio Pjero bei mergaitės su armonika - pasirodymus ir tai, kas lieka ,,už kadro“... Tikras, nepagražintas gyvenimas, kuriame asmeninės dramos lydimos švelnaus humoro, ironijos ir muzikos. Spektaklio fragmentus sujungia metaforiškos scenos, atskleidžiančios po geležinkelio tiltu apsistojusio klajojančio menininko kasdienybę.

,,Tarpusavio santykių krizė, vienatvė, nesugebėjimas išgirsti ir išklausyti šalia esantį – dominuojanti spektaklio tema,“- teigia pjesės autorius ir režisierius.
Magiškasis ,,juodasis kabinetas“. Žiūrovai, atėję į ,,Kelionę saulės link“, turės galimybę susipažinti su iracionalaus pasaulio vaizdą kuriančiu ,,juodojo kabineto“ principu. XIX a. antrojoje pusėje teatro aktorius ir režisierius M. Aucingeris, vėliau tapęs iliuzionistu, atsitiktinai pastebėjo, kad tamsiame scenos fone juodų daiktų nesimato. Šio reiškinio pagrindu jis sukūrė juodąjį kabinetą, kuomet matomos tik specifiškai apšviestos lėles, o jas valdantys aktoriai skendi aklinoje tamsoje. Tuščioje juodu aksomu išmuštoje scenoje staiga atsirasdavo šviečiantys muilo burbulai, auksiniai bokalai, spalvoti rutuliai. Jie sklandydavo ore ir netikėtai dingdavo. Grojant muzikai, šokdavo skeletas. Didelis vikšras įsisupdavo į šilką ir virsdavo lėliuke, iš kurios išsirisdavo mergina su drugelio sparnais.
Be abejo, tai, kas priblokšdavo prieš šimtmetį, vargu, ar gali nustebinti šiandien... Tačiau meistriškumo, preciziško tikslumo, sinchroniškumo, ir reakcijos reikalaujanti aktorių vaidyba (vieną lėlę valdo net trys aktoriai!), sukurianti iliuzinės realybės vaizdą - žavi ne kiek nemažiau, nei XIX amžiuje.

Kviečiame atrasti užburiantį lėlių teatro magijos pasaulį!


Kauno lėlių teatro inf.
 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design