NAUJAS "LĖLĖS" SEZONAS: PUOTA PRIEŠ SIAUBĄ

 Naujajame 'Lėlės" sezone numatomos 6 premjeros – keturios vaikams ir dvi jaunimui bei suaugusiems. Pirmasis savo ūsą į repertuarą (rugsėjo 8,9,15 d.) įkiš Algirdo Mikučio „Batuotas katinas“. Muzikiniame spektaklyje vaikams griaudės viduramžių karnavalo bei gatvės artistų šurmulys.


Cirko ir akrobatikos numerių, įvairiausių mastelių lėlių ir objektų prisodrintame vaidinime skambės šiuolaikiška Olego Diktkovskio muzika ir gyvai atliekamos dainos. Ypatingai spalvingame ir žaismingame spektaklyje vaikai susipažins ne tik su tradicine pasakos fabula, bet ir bus skatinami sąmoningai mąstyti: režisierius A. Mikutis prasitarė spektaklyje siekiantis kvestionuoti tradicinį pasakų herojaus įvaizdį, atskleisti „akių dūmimo“ mechanizmus ir  pasekmes.

Spalio mėnesį repertuaro dalimi taps ir tarptautinis „Meteo“ projektas, kurio eskizai jau buvo pristatyti šią vasarą Lenkijoje, Balstogėje vykusiame tarptautiniame lėlių teatro mokyklų festivalyje, o rugpjūčio 21-26 dienomis dalyvaus tarptautiniame festivalyje „Melodrama“, vyksiančiame taip pat Lenkijoje, Jelč-Laskovicėse. Lietuvoje spektaklio premjera dienos šviesą išvys spalio pabaigoje, kuomet bus pasibaigusi paskutinė, trečioji darbo sesija su kviestine – Rusijoje ir Suomijoje dirbančia – režisiere Anna Ivanova-Brašinskaja.

„Meteo“ – tai originalus kūrinys inspiruotas Ray Bradbury novelių. Spektaklyje pasakojimas grindžiamas ne dramos teksto siužetu, bet performanso, vizualinio, objektų ir lėlių teatro formomis. Spektaklyje vaidinanti jaunoji teatro karta pirmąkart susidūrė su devised theatre (kolektyvinės kūrybos) principu, padėjusiu atskleisti fantastinę ir filosofinę R. Bradbury‘o novelių puses. Subtilios Julijos Skuratovos kurtos lėlės ir scenografija bei aktoriaus Šarūno Datenio kuriamas garsinis fonas leis nepastebimai pasijusti kito, meditatyvaus ir nepažinto pasaulio dalimi.

Paskutine šių metų premjera taps spektaklis vaikams „Pasakyk, ką matei?“, sumanytas kurti pagal pačias baisiausias lietuvių pasakas ir mįsles. Spektaklio idėjos autorė, režisierė ir dailininkė A. Bagočiūnaitė-Paukštienė teigia mananti, jog „ švelnių, romantiškų lietuviškų pasakų pastatymų fone galėtų atsirasti ir aštresnio, ryškesnio pobūdžio reginys (būtent reginys!). Naiviai paprastas, rafinuotai siurrealistinis, parodantis įvairiaprasmį raganos, velnių ir kitų mitinių būtybių paveikslą, jų gyvenimo būdą, pasaulio tvarką”.

Garbų jubiliejų šiemet švenčia teatro aktorė, režisierė, dramaturgė Nijolė Indriūnaitė. Spalio mėnesį kūrėja ne tik minės malonią sukaktį, kurios metu bus pristatyta jos kūrybinė retrospektyva – parodų bei spektaklių pavidalu, bet ir ruošis sausio mėnesio premjerai. Naujais metais N. Indriūnaitė „Lėlėj“ pristatys spektaklį vaikams „Sniego karalienė“. Kitais kalendoriniais metais teatras įsileis dvi E. T. A. Hoffmano pasakas: Vitalijus Mazūras kurs spektaklį vakams pagal „Spragtuką“, o jauna pajūrio režisierė Gintarė Radvilavičiūtė atvyksta į „Lėlę“ su sumanymu pastatyti spektaklį suaugusiems pagal chrestomatinę lėlininkams pasaką-apsakymą „Smėlio žmogus“.

“55 sezono pagrindas – tai premjeros vaikams pagal pasauline klasika tapusią Ch.Perrault‘o, H.Ch.Anderseno, E.T.A.Hoffmano kūrybą ir lietuvių tautosaką. Jų pagalba sieksime atnaujinti kiek apleistą per pastaruosius sezonus vaikams skirtą repertuarą ir po truputį į užtarnautą poilsį išleisti morališkai, estetiškai ir fiziškai pavargusius vaidinimus. Nepamirštame ir suaugusiųjų -  pristatysime labiau kamerinio formato spektaklius, atspindėsiančius šiuolaikinio lėlių teatro kūrimo metodus ir jauniems žmonėms aktualias temas“ – naujo „Lėlės“ sezono programą reziumuoja teatro  meno vadovas Vilmantas Juškėnas.

Vilniaus teatro „Lėlė“ informacija

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design