DOSNI STALO TEATRO 7-OJO SEZONO PRADŽIA

Rugsėjo 16 d. sekmadienį 12 val. „Stalo teatras” kviečia mažuosius žiūrovus čiupti mamą, tėtį, močiutę, senelį, brolį arba sesę už rankos ir atsivesti į pamirštą vaikystės rojų – režisierės Saulės Degutytės ir kompozitorės Snieguolės Dikčiūtės spektaklį visai šeimai „Vėjų motė”. Spektaklis pristatomas Menų spaustuvės Kišeninėje salėje.


Naujausią „Stalo teatro” spektaklį „Vėjų motė” galima pristatyti kaip mono spektaklį – pasaką. Spektaklio kūrėjos ir atlikėjos Saulės Degutytės pasakotojos talentas čia atsiskleidžia visa jėga. Aktorės kuriamas moters – demiurgo personažas nusiveda mažuosius žiūrovus klaidžiais autentiškos lietuviškos pasakos labirintais. Saulės Degutytės pasitelkdama taupias estetines priemones – objektus, kvapus bei muziką, kiekvienam iš mūsų leidžia pasijusti Herojumi – keliaujančiu pas savo didžiąją Svajonę, kovojančiu, nugalinčiu visus sunkumus ir kliūtis vardan savo tikslo.

Spektaklio „Vėjų motė” veiksmo epicentras – stalas – apvalus, su kiekvienu apsisukimu sukuriantis naują stebūklą. Lėlių įkūnijami personažai – objektai, veikia mitinėje -sakralinėje erdvėje – spektaklio kostiumų dailininkė Ligita Skukauskaitė. Spektaklyje pagrindinis herojus sutinka keturis vėjus ir keturias mergeles, kurie įkūnija keturis elementus (žemę, vandenį, ugnį ir orą). Spektaklyje svarbus archetipinių gyvūnų - vilko, žuvies, skruzdės ir vanago vaidmuo. Virš visko budi Vėjų Motė – visaapimanti pradžia ir pabaiga.

Magiška aktorės balso charizma, emocinis spektaklio erdvės užpildymas, kiekvieno scenografinio elemento prasmingumas, Lietuvių liaudies sutartinėms būdingais garsažodžiais praturtinti tekstai spektaklyje tampa dar vienu savarankišku objektu, vaizdžiai atskleidžiančiu stebūklingą pasakojimo turinį. „Vėjų motės” muzikos kūrėjai Svieguolė Dikčiūtė ir Valdas Narkevičius.

Rugsėjo 24 . pirmadienį 15 val. Į Menų spaustuvės Kišeninę salę kviečiame sugūžėti mamas vedinas mažaisiais pabiručiais. Jau tradiciniu tampančiu Pasakų pirmadienio metu Saulė Degutytė pristatys „Karalių pasakas”. Mažiausiems „Stalo teatro” gerbėjams skirtą sezoną pradėsime gražiausiomis Pasaulio pasakomis apie karalius, juose vaikai atpažins ir dalyvaus ne tik kasdienių daiktų virtimą pasakiškais objektais, bet ir pasimokys kūribingai ir išradingai panaudoti savo sukurtus piešinius. Spektaklyje skambės kompozitorės Snieguolės Dikčiūtės gyvai atliekama muzika. O mamoms, nekantriai laukiančioms tradicinių pasakų pirmadienių atskleidžiame vieną iš paslapčių – pasakose apie karalius slypi didelė terapinė, vaiką ugdanti ir jo kūrybinius gebėjimus išlaisvinanti jėga.

 Stalo teatro inf.

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design