INTERAKTYVUS AUDIOVIZUALINIS SPEKTAKLIS LAUKIA MAŽŲJŲ TEATRO KRITIKŲ

Menų spaustuvės programa jauniesiems menininkams „Atvira erdvė" šį savaitgalį, lapkričio 3 d., 12 ir 15 val. Menų spaustuvės Kišeninėje salėje pristato aktoriaus Šarūno Datenio debiutinį režisūrinį darbą - muzikinį spektaklį visai šeimai „Gaidelis pinigautojas".

Interaktyvus audiovizualinis spektaklis vaikams pagal muzikines lietuvių liaudies pasakas - tai unikali galimybė vaikams bei jų tėvams dalyvauti gyvame spektaklio kūrimo procese.

Šarūnas Datenis jau ne pirmus metus eksperimentuoja su šiuolaikinės technikos galimybėmis, padedančiomis kurti muziką bei varijuoti garsais. Aktorius siekia, pasitelkdamas lietuvių liaudies folklorą, t.y. ištiktukines pasakas, vaikų ir jų tėvų akivaizdoje kurti  garsus ir vaizdus. Prie aktoriaus prisijungęs iliustratorius Antanas Dubra scenoje kurs gal kiek neįprastas pasakos žanrui iliustracijas, vaizdines pasakų siužetines linijas, kurios bus tiesiogiai projektuojamos scenos ekrane. Žiūrovai spektaklyje taps ne tik proceso liudininkais, bet ir kūrėjais bei tam tikrų siužetinių vingių iniciatoriais. Mažieji žiūrovai patys galės kurti patys, tapti garsų bei vaizdų autoriais.

Vienas iš spektaklio kūrybinės grupės tikslų - supažindinti vaikus su tautiniu folkloru, atskleisti, kad  pasakos gali būti net labai šiuolaikiškos, gyvos ir pamokančios. Pasak Šarūno Datenio, kurti vaikams yra labai atsakinga, nes mažieji yra tikrieji teatro kritikai, neslepiantys savo nuomonės jau per patį spektaklį. „Jeigu jiems patinka, jie stebi, dalyvauja, reaguoja, o jei nepatinka - ima muistytis kėdėse, verkia arba tiesiog išeina", - sako aktorius, ne vienus metus kuriantis Vilniaus teatre „Lėlė".

Spektaklyje laukiami žiūrovai nuo 3 metų. Tačiau pasak kūrybinės komandos, šį spektaklį bus įdomu žiūrėti įvairaus amžiaus žmonėms, nes kiekvienas atras kažką įdomaus -  muziką ir iliustracijas, jų atlikimo techniką, istorijas ir lietuvių liaudies pasakų motyvus, o svarbiausia - daug geros nuotaikos.

Menų spaustuvės inf.

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design