"TEIRESIJO KRŪTIS" KVIEČIA PRANCŪZIJA

Beveik prieš metus Gintaras Varnas Vilniaus „Lėlės" teatre pristatė savo, kaip pats sako, susapnuotą premjerą, o šiemet pagal siurrealistų tėvu vadinamo prancūzų menininko Guillaume´o  Apollinaire´o pjesę sukurtas spektaklis „Teiresijo krūtys" pakviestas į vieną žymiausių tarptautinį lėlių teatro festivalį Šarlevilyje (Charleville-Mezieres), Prancūzijoje.

Šarlevilis-Mezjeras - lėlių teatrų sostinė, kas trejus metus kviečianti į didžiausią pasaulyje lėlių festivalį, trunkantį kiek daugiau nei savaitę. Šiaurės Prancūzija svetingai priima tūkstantines žiūrovų minias ir atveria jiems duris į  šventinius reginius. Iš įvairių pasaulio šalių sugužėję lėlininkai su skirtingų epochų kūriniais pristato to meto asmenybes, vietas ir kultūras.

Guillaume´o Apollinaire´o pjesė kaip tik ir nukelia į Zanzibarą ir pasakoja apie epochų sandūros virsmus, lūžius, ieškojimus ir atradimus. Siurrelizmo dramos karkasas ir subtilios ironijos, metaforų bei intelektualių personažų - modernistų mišinys įtraukia žiūrovus į karnavališką  meno istorijos ir šių dienų aktualijų junginį.

Tie, kurie norėtų pasinerti į fantazijų, grotesko ir burleskos sintezę, turi galimybę tai padaryti kovo 7d. 18.30 val. Vilniaus teatre „Lėlė".

Vilniaus „Lėlės" teatro inf.
 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design