SVEIKINAME SU PASAULINE LĖLININKŲ DIENA!

Kovo 21 d. - Pasaulinė lėlių teatro diena. Sveikiname visus lėlininkus ir lėlių teatro draugus su išskirtine švente! Siūlome susipažinti su Lietuvos nacionalinio UNIMA centro prezidentės Aušros Juknevičienės pasveikinimo tekstu.

 


Lietuvos nacionalinio UNIMA centro sveikinimas Pasaulinės lėlininkų dienos proga


Ne vienas ir ne kartą susimąsto, kokį teatrą aš šiandien kuriu, koks jis bus ryt, kokia prasmė mano kūryboje, ar aš pasiekiu žiūrovų širdis, ar jas gydau? Toks teatras, kurį matėte savo svajonėse, sapnuose egzistuoja ir realybėje. Ne veltui prirašyta daug mokslinių straipsnių, suorganizuota begalė konferencijų bei diskusijų vizijos ir idėjos realizavimo temomis. Žmonėms idėja ir vizija gyvybiškai svarbi. Tik tai suteikia savęs realizavimo prasmę ir visuomeninę naudą.

Todėl džiaugiuosi svajojančių ir svajones pildančių lėlininkų nuveiktais darbais, kurie įkvepia, rodo pavyzdį, sukelia diskusijas. Be galo džiugina Lietuvos lėlių teatro padangėje besikuriantys nauji teatrai, tikslingai einantys savo svajonės link. Džiaugiuosi ir didžiaisiais lėlių teatrais, nebijančiais jaunųjų konkurencijos, suprantančiais, kad naujas idėjas nešantys tik įžiebia, o ne užgožia priblėsusias žvaigždes. Širdį glosto aktyvieji, nerimstantys ir nenuilstantys lėlininkai. Ir žinoma – naujas lėlių teatras (nebūtinai teatras), jo galimybės, kurios dažnai stebina netikėčiausiose gyvenimo srityse. Ir visa tai vyksta – svajojant, pildant savo svajones. Ta svajonių visuma – sinergija – užburia, įtraukia, vienija, iš jos kyla džiaugsmas ir jėga, norisi būti ne šalia, o kartu. Gamtoje sinergija egzistuoja visur. Du šalia vienas kito pasodinti augalai persipina šaknimis, suteikia vienas kitam stiprybės, todėl kartu auga geriau, negu atskirai.

 Tad šios dienos proga linkiu atverti savo širdis ir protą svajonėms, naujoms galimybėms, naujoms alternatyvoms.

Su Pasauline lėlininkų diena sveikinu visus – lėlių teatrą mylinčius, be lėlių teatro negalinčius gyventi, kūrybinį džiaugsmą lėlių teatre randančius, bendradarbiaujančius ir bendraujančius lėlininkus!

Su geriausiais linkėjimais,

Lietuvos nacionalinio UNIMA centro prezidentė Aušra Juknevičienė

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design