AUKSU PAPUOŠTAS "METEO" VYKSTA GASTROLIŲ

Dar neatsidžiaugę lėlininko Vitalijaus Mazūro gautu Nacionalinės premijos apdovanojimu, Vilniaus teatro „Lėlė" kūrėjai ir darbuotojai vėl turi progą švęsti: kasmetiniuose teatralų apdovanojimuose „Auksiniais scenos kryžiais" rusų kilmės režisierės Anos Ivanovos-Brašinskajos kartu su dailininke Julija Skuratova, choreografe Sigita Mikalauskaite ir jaunąja teatro aktorių komanda kurtas spektaklis „Meteo" buvo „nukryžiuotas" lėlių ir objektų teatro kategorijoje, o dabar ruošiasi gastrolėms į Sankt Peterburgo „Didijį lėlių teatrą" ir tarptautinį teatro festivalį „KingFestival" Velikij Novgorode Rusijoje.

 

 

„Auksinių scenos kryžių" komisijos sprendimu, Vilniaus teatro „Lėlė" spektaklis „Meteo" buvo apdovanotas už „darnią aktorių kolektyvo improvizaciją, pasitelkiant abstraktų siužetą, gyvai improvizuojamą garsinį foną ir įvairias objektų teatro priemones. Spektaklis ryškiai išsiskyrė savitumu ir konceptualiu grynumu (t.y. lėlių/objektų teatrui būdingų klišių minimumu)".

Kaip teigia teatro vadovas Juozas Marcinkevičius, „be galo džiaugiamės „Auksinių scenos kryžių" komisijos įvertinimu, esame dėkingi jiems už tai, kad pastebi mažus stebuklus mūsų teatre. O dabar, keliaudami į Rusiją, turime ir lauktuvių spektaklio režisierei - vežame jai „Auksinį scenos kryžių", kuris bus mūsų palydovu balandžio pabaigoje vyksiančiose gastrolėse".

Tarptautinis teatro festivalis „KingFestival" Velikij Novgorode vyks jau dvyliktą kartą - jis organizuojamas kas antrus metus. Šis festivalis orientuojasi į šiuolaikinio teatro pastatymus, šiemet ypatingą dėmesį kreipdamas į mito transformacijas. Festivaliui atrinkti spektakliai - vaikams ir suaugusiems - atveria naujų galimybių perspektyvą, siekiant praplėsti žanrų ribas, interpretuoti mitą kaip tekstą ar kaip fenomeną. Šiemet programoje šalia Lietuvą atstovaujančio „Meteo" bus pristatyti spektakliai iš Rusijos, Danijos, Japonijos, Turkijos, Prancūzijos, Belgijos, Bulgarijos, Lenkijos, Vengrijos, Šveicarijos, Čekijos, Ispanijos ir kt.

Teatro „Lėlė" inf.

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design