"LĖLĖ" KVIEČIA Į PAKRUOJĮ


Vilniaus teatras „Lėlė" jau eilę metų gegužės 6 d. minintis profesionalaus Lietuvos lėlių teatro įkūrimo dieną ir organizuojantis ne tik išskirtinių spektaklių parodymus, bet ir įvairias kultūrines akcijas sostinės žiūrovams, šiemet kviečia profesinę šventę švęsti Pakruojyje - Stasio Ušinsko, žymaus Lietuvos dailininko tėviškėje.

1936 m. gegužės 6 d. iš Pakruojo kilęs Lietuvos lėlių teatro tėvu tituluojamas Stasys Ušinkas Kaune įkūrė Marionečių teatrą. Ši data laikoma profesionalaus Lietuvos lėlių teatro įkūrimo diena ir kasmet švenčiama lėlininkų tarpe kaip profesinė šventė. Šiemet kartu su Pakruojo miesto savivaldybės kultūros skyriumi „gimtadienio" programą parengusi „Lėlė" žiūrovus kviečia pasižiūrėti marionečių spektaklį „Silvestras Dūdelė" bei dalyvauti edukaciniuose renginiuose.

Nuo ryto Pakruojo darželiuose vyks edukacinės lėlių teatro dirbtuvės vaikams. Jaunieji teatro žiūrovai galės išklausyti jaunesnės ir vyresnės kartos teatro aktorių patirčių lėlininkystės studijose bei pasakojimų apie pirmuosius profesinius darbų ypatumus. Taip pat mokytojams bei ikimokyklinio ugdymo pedagogams bus pristatytos šiuolaikinio lėlių teatro vaikams ir suaugusiems Lietuvoje bei užsienyje tendencijos, teatro „Lėlė" „Gyvasis lėlių muziejus" praturtins S. Ušinsko memorialinę ekspoziciją naujais eksponatais ir leidiniais.

Šventės akcentu taps Lietuvos nacionalinio UNIMA centro ir Pakruojo m. savivaldybės kultūros centro bendradarbiavimo sutarties pasirašymas. Pagal šią sutartį abi pusės įsipareigos kasmet Pakruojyje organizuoti profesionalaus Lietuvos lėlių teatro gimtadienio šventę .


Vilniaus teatro "Lėlė" ir Lietuvos nacionalinio UNIMA centro informacija

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design