NAUJASIS KAUNO LĖLIŲ TEATRO SEZONAS - KLASIKOS IMPROVIZACIJOS


56 - ąjį kūrybinį sezoną teatras savo gerbėjus žada džiuginti jau pamėgtais spektakliais, intriguojančiomis premjeromis, tradiciniais renginiais, gastrolėmis po įvairius Lietuvos miestus ir išvažiuojamomis Lėlių parodomis.

Jau rugsėjo pabaigoje pirmąkart į lėlių teatro sceną „atskubės “ drąsus ir išradingas svogūnėlis Čipolinas. Spektaklį, pagal italų rašytojo G. Rodari pasaką „Čipolino nuotykiai“, režisuoti ėmėsi teatro ir kino aktorius, Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis režisierius Kęstutis Jakštas. Iš bendradarbiavimo su solidžią režisūrinę patirtį sukaupusio, tačiau lėlių teatro scenoje debiutuojančio kūrėjo, tikimasi novatoriškumo, naujų meninių formų ir netradicinio kūrybinio rezultato. Scenografiją spektakliui kuria puikiai lėlių žanrą išmanantį ir užsienio lėlių teatruose dirbanti dailininkė ir scenografė, VDA dėstytoja Giedrė Brazytė. Netrukus pasirodysianti moderni klasikinio kūrinio interpretacija turėtų būti įdomi ne tik mažam, bet ir suaugusiam žiūrovui - apie pamatines vertybes čia bus kalbama natūraliai, suprantamai, žaismingai, su humoru.

Kalėdiniu laikotarpiu teatras dovanos savo žiūrovams šventinės nuotaikos ir stebuklo laukimo kupinus spektaklius, pagal H. K. Anderseno pasakas. Didžiojoje salėje Užkerėtas veidrodis padės atskleisti tikrojo grožio paslaptį (rež. A. Stankevičius), o Mažojoje salėje žiūrovai matys daugelį kartų jaudinančią Mergaitės su degtukais istorijos improvizaciją. Daugiau nei dešimtmetį teatre gyvuojantis spektaklis „Kai krenta žvaigždė“ ( rež. A. Žiurauskas) pasakoja apie žmogiškąsias ydas ir vertybes ir iki šiol nepraranda savo aktualumo ir įtaigumo.

2014 m vasarį pasirodys muzikinis spektaklis, supažindinsiantis vaikus su svarbiu Lietuvos istorijoje įvykiu. Pagal rašytojo L. Jakimavičaus kūrinį „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ statomame spektaklyje bus pasakojama apie žiogą, kurio dėka didysis kunigaikštis Vytautas laimėjo lemtingą Lietuvai mūšį. Pasaka bus pateikiama mažajam žiūrovui priimtina forma, pasitelkiant pasakinius motyvus ir įtaigią muziką. Vaidinimą režisuos Vilniaus keistuolių teatro aktorė ir režisierė A. Sunklodaitė, scenografiją kurs dailininkė G. Brazytė.

Ilgą laiką teatre populiarumu galėjo didžiuotis spektaklis pagal V. Haufo pasaką „Nykštukas Nosis“. Tačiau laikas negailestingas ne tik žmonėms, bet ir lėlėms bei dekoracijoms – jos nusidevėjo, kai kurioms reikia kruopšaus remonto. Maža to, teatrą paliko grupė aktorių – veteranų, vaidinusių šiame spektaklyje... Tačiau atsižvelgus į mažųjų žiūrovų poreikius 2014 m. pavasarį nutarta ilganosiu tapusio Jokūbėlio istoriją atnaujinti ir vėl grąžinti į Lėlių teatro repertuarą. Spektaklį statys ta pati kūrybinė grupė – režisierius A. Stankevičius ir Nacionalinės premijos laureatas, dailininkas V. Mazūras.

Be premjerinių pastatymų ir kasdienės veiklos spalio mėnesį teatro trupės laukia išvyka į Valstybiname akademiniame S. Obrascovo lėlių teatre Maskvoje (Rusija) rengiamą tarptautinį VII Obrascovo vardo festivalį. Maskvos publikai bus pristatytas daugelį apdovanojimų pelnęs jaunimui ir suaugusiesiems skirtas muzikinis spektaklis „Kelionė saulės link“ (rež. B. Konstantinovas).

Kauno valst. lėlių teatro inf.

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design