PAVASARĮ KAUNO LĖLIŲ TEATRE PRANAŠAUJA ŽIOGAI

Pirmą kovo dieną Kauno valstybinis lėlių teatras pristatys  premjerinį spektaklį -  „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ (pagal L. Jakimavičiaus kūrinį).  Vaidinimo režisierė Agnė Sunklodaitė (aut past. - Keistuolių teatro aktorė ir režisierė), pasirinkusi lėlių teatrą, kaip naujų galimybių lauką,  drauge su kūrybine grupe  žada papasakoti netikėtą, nuotaikingą  ir šmaikščią istoriją apie Žiogą Zigmą, kurio dėka didysis kunigaikštis Vytautas laimėjo Žalgirio mūšį.

„Vadinimai mažajam žiūrovui gimsta iš noro suprantamai ir įdomiai papasakoti apie tai, kas svarbu, amžina, vertinga, bet stengiuosi nebrukti to per prievartą.  Tinkamos kalbos su vaikais ieškau daug metų, atsiremdama į savo patirtį ir ieškodama naujų, dar neišmėgintų  kelių. Šį kartą man rūpėjo pakalbėti apie vieną reikšmingiausių Lietuvos istorijoje įvykių – Žalgirio mūšį, tačiau pats faktas apipinamas pasakiniais motyvais, nuotaikingomis dainelėmis ir žaismingais elementais, kad  vaikui būtų įdomu, “ - sako režisierė A. Sunklodaitė.

„Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“  ne tik pavedžios Lietuvos istorijos keliais ir klystkeliais, bet ir pravers teatro virtuvės duris  - stebint žiūrovams bus demonstruojama, kaip  sukuriami aplinkos, gamtos reiškinių garsai, kaip paprasčiausi buities rakandai tampa istorijos veikėjais.

Vaidinimo scenografiją sukūrė  didžiulę patirtį lėlių ir objektų teatro srityje sukaupusi dailininkė Giedrė Brazytė,  muziką  parašė - kompozitorius  Deividas Gnedinas, vaizdo projekcijų autorius – Džiugas Katinas.

Vaidina: Mindaugas Ancevičius, Mindaugas Černiauskas, Laima Strazdauskienė, Indrė Taločkaitė, Andrius Žiurauskas

Premjera – kovo 1 d., 8 d., 16 d., 29 d. 12 val.

Kauno valstybinio lėlių teatro informacija

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design