VITALIJUI MAZŪRUI - LR KULTŪROS MINISTERIJOS APDOVANOJIMAS

Balandžio 15-ąją Lietuvoje jau aštuntą kartą švenčiant Pasaulinę kultūros dieną, Kultūros ministerijos Baltojoje salėje iškiliems kultūros ir meno žmonėms įteikti Garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Aukščiausiais Kultūros ministerijos apdovanojimais pagerbti kompozitorius Vidmantas Bartulis, muzikologas Jonas Bruveris, dirigentas Stasys Domarkas, operos solistas prof. Vladimiras Prudnikovas ir režisierius, dailininkas Vitalijus Mazūras.

Teatro režisierius ir dailininkas, lėlininkas Vitalijus Mazūras – iškili figūra Lietuvos kultūroje. Tai menininkas, kurio vardas šiandien siejamas su lietuvių teatro istorijos „aukso fondu“, bekompromisiu atsidavimu puoselėjant lėlių teatrą mūsų šalyje ir aukšta meninės kūrybos kokybe.

Vilniaus teatro „Lėlė“ kūrybinis pakilėjimas aštutajame ir devintajame XX a. dešimtmečiuose, Kauno valstybinio lėlių teatro modernistiniai eksperimentai, sėkmingi kūrybiniai rezultatai dramos teatruose – svarbiausi akcentai iš turtingo V. Mazūro pasiekimų aruodo per ilgą kūrybinį gyvenimą. Be to, dėka lėlininko kūrybinių iniciatyvų, atvirumo bendradarbiaujant su kitų sričių menininkais, sėkmingų rezultatų savo kūryboje pasiekė tokie kompozitoriai kaip Feliksas Bajoras, Bronius Kutavočius, Faustas Latėnas, Mindaugas Urbaitis. Taip pat didelės įtakos V. Mazūras turėjo ir kaip Dailės bei Muzikos ir teatro akademijų pedagogas, išugdęs ir suformavęs ne vieną scenografų bei lėlių teatro aktorių kartą. Galiausiai, jo kūryba paveikė tarptautinius lėlių scenos meno procesus, puikiai žinoma ir vertinama kitose šalyse, tyrinėjama tiek lietuvių, tiek užsienio menotyrininkų; V.Mazūras vertinamas ir kaip vienas XX a. Lietuvių teatro reformatorių.

V. Mazūras didžiai nusipelno ne tik lėlių teatro, kurį puoselėjo visą savo gyvenimą, bet ir visai Lietuvos kultūros bendruomenei: betarpiškai patirdama aukštus teatro vaikams meninius kriterijus su Meistro spektakliais išaugo ne viena žiūrovų karta. Visą gyvenimą ugdęs jaunųjų žiūrovų kūrybiškumą, V. Mazūras puoselėjo universalaus, tiek vaikams, tiek suaugusiems skirto lėlių teatro modelį. Aktyviai tebekurdamas ir šiandien V. Mazūras išsiskiria savo profesionalumu: jo spektaklių suaugusiems formų ekspresija ir aštrus turinys formuoja aktualaus lėlių teatro bruožus, plečia meninį žiūrovų akiratį.

Lietuvos nacionalinio UNIMA centro inf.

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design