Stanislava VIČAITĖ. "LĖLININKŲ GIMTADIENIS PAKRUOJYJE"// "skrastas.lt", 2014 05 08

Antradienį Pakruojyje švęstas profesionalaus Lietuvos lėlių teatro gimtadienis. Tą dieną Klaipėdos lėlių teatro aktoriai mažiesiems pakruojiečiams surengė kūrybines dirbtuvėles ir parodė spektaklį. Toks renginys Pakruojyje jau tampa tradiciniu.

 Iš pagaliukų gimė lėlės

Į Pakruojo „Žemynos“ pagrindinę mokyklą užsukę uostamiesčio lėlininkai Renata Kutaitė, Aušra Bakanaitė, Gintarė Damanskytė ir Tomas Zinkus antrokams ir jų mokytojai Dijanai Katilienei rodė, kaip iš gamtinių medžiagų galima pasigaminti lėles. Tam puikiausiai tiko Baltijos jūros bangų nugludinti ir į krantą išplauti įvairiausių formų, storio ir ilgio pagaliukai. Jų svečiai į antrokų klasę atgabeno kelias dideles iki pat viršaus prikrautas dėžes. Vaikams beliko išsirinkti jiems tinkamiausius, pasitelkti savo fantaziją ir – prie darbo. Tačiau norint savo sumanymą įgyvendinti, vien išsirinkti detalių nepakanka – reikia jas dar ir sujungti. Čia vaikams pagelbėjo svečiai, „apsiginklavę“ karštų klijų pistoletais ir grąžtu. Kai kurias savo lėlių detales vaikai mėgino sujungti, apvyniodami storu lininiu siūlu.

Kai jau žmogeliukai turėjo visas kūno dalis, vaikai jiems piešė veidus, klijavo plaukus, karpė audinių skiauteles ir kūrė drabužėlius. Keli berniukai prie savo padarytų laivelių tvirtino bures. Kūrybinės dirbtuvėlės antrokų klasėje tęsėsi visą pamoką, tačiau ir nuaidėjus skambučiui į pertrauką, vaikai nesiskirstė ir džiaugdamiesi vienas kitam rodė savo kūrinius.

„Ko gero, ilgam suradome labai įdomų užsiėmimą. Jau dabar vaikai netveria noru parodyti savo lėles tėveliams“, – pastebėjo antrokų mokytoja Dijana. „Ačiū“! – „Žemynos“ mokinukai choru dėkojo lėlininkams iš Klaipėdos.

Gimtadieniai Pakruojyje – kasmet

Svečiai „Žemynoje“ ilgai neužsibuvo: skubėjo į susitikimą su Pakruojo nevalstybinio katalikų lopšelio-darželio „Varpelis“ auklėtiniais. O vakare Pakruojo kultūros centre parodė spektaklį „Stebuklingas Pelenės laikas“. Tą dieną lėlininkai aplankė ir dailininko Stasio Ušinsko memorialinį kambarį.

Šiais renginiais paminėtas profesionalaus Lietuvos lėlių teatro gimtadienis. Mat praėjusiųjų metų gegužę Pakruojo dvare buvo pasirašyta rajono Savivaldybės ir Lietuvos nacionalinio centro UNIMA (tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA nare Lietuva yra nuo 2004 metų) bendradarbiavimo sutartis. Joje numatyta kasmet Pakruojyje organizuoti Lietuvos lėlių teatro gimtadienio šventes, kurių metu bus rodomi spektakliai, rengiamos kūrybinės dirbtuvės, kultūrinės programos.

Lietuvos lėlininkų gimtadienis švenčiamas kasmet gegužės 6-ąją. Mat pirmasis profesionalus vaidinimas „Silvestras Dūdelė“ (pagal A. Gustaičio pjesę) su S. Ušinsko sukurtomis marionetėmis parodytas 1936 metų gegužės 6 dieną. Pirmą kartą profesionalaus Lietuvos lėlių teatro gimtadienis Pakruojyje švęstas pernai. Tam pradžią davė Vilniaus teatro „Lėlė“ aktoriai.

www.skrastas.lt

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design