KAUNO LĖLIŲ TEATRE - "UNDINĖLĖS" PREMJERA

Vasario 11-12 dienomis, lėlių teatro scenoje atgimė jaudinanti Undinėlės istorija.


Teatras siūlo šiek tiek kitokią žinomos pasakos traktuotę, nei ją 1837 metais sukūrė keistuolis iš Odensės (Danija), skalbėjos ir batsiuvio sūnus Hansas Kristianas.

Undinėlė, pamilusi gražuolį Princą, už tai, kad galėtų būti kartu, atiduoda Marių raganai ne vien nuostabų balsą, bet aukoja ir savąjį gyvenimą. O tai - kur kas didesnis siekis, nei įgeidis mainais už žuvies uodegą gauti dvi grakščias kojas.

Deja, Princas, branginantis Undinėlės draugystę ir mylintis ją kaip tikrą seserį, nuotaka išsirenka visai kitą gražuolę. Undinėlė nepasiduoda žemiškajam pavydui, ji negali smeigti durklo į mylimojo krūtinę, kad išgyventų pati...

Ilgas gyvenimas – jokia vertybė, jeigu jo nesušildo Meilė,– sako spektaklio kūrėjai.


Štai ką apie naujausią kūrybinį darbą Kauno valstybinio lėlių teatro scenoje pasakoja pjesės autorius ir režisierius Olegas Žiugžda:

„Undinėlė“ – viena mėgstamiausių mano vaikystės pasakų. Turėjau laimės skaityti ją visą, nesutrumpintą, ne vaikams adaptuotą, o būtent tokią, kokią ir parašė Andersenas. Taip, ši pasaka liūdna, bet jos liūdesys šviesus: Undinėlė, tapusi jūros puta, kyla į aukštybes ir pavirsta skaidriu oro debesėliu, kuris tartum simbolizuoja jos taip trokštą įgyti sielą. Tai didis atpildas už pasiaukojančią meilę.

Man nepatinka Volto Disnėjaus „Undinėlės“ versija – truputį dramatiška, truputį šmaikšti... Anderseno pasaka negali baigtis laimingai – laiminga pabaiga iškraipo jos esmę.
O esmė – tyra vaiko ašara, išlieta dėl mažutės Undinėlės. Galbūt ši ašarėlė pažadins mažojo žiūrovo širdyje tikrą ir didelį dvasingumą... "

Daugiau informacijos www.kaunoleles.lt
 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design