LĖLIŲ TEATRO STUDIJOS

Jei nusprendėte pasirinkti teatro kūrėjo kelią nuo 2012 metų rugsėjo 1 dienos režisierė ir pedagogė, daugelio premijų lauretė Jūratė Januškevičiūtė kviečia jus studijuoti lėlių ir objektų teatro režisūros bei aktorinio meistriškumo specialybę Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedroje.

Studijų programa unikali - jaunieji kūrėjai greta pagrindinių režisūros ir vaidybos disciplinų studijuos lėlių gamybą ir scenografiją, video meną, šiuolaikinį šokį, dailę, ritmiką ir dainavimą, sceninį judesį.

XXI a. lėlių teatras - tai objektų, daiktų, naujų formų, kaukių ir judančių  skulptūrų sintezė. Studijų programa yra orientuota į šiuolaikinių ir paveikių teatro formų paiešką.

Kadangi lėlių teatras yra ir dailininko teatras, ypatingai kviečiami jauni žmonės, kurie piešia, jaučia spalvas ir kompoziciją. Taip pat laukiami ir  su didesne gyvenimiška patirtimi: studijuoti režisūrą gali vyresni žmonės iki 30 metų amžiaus.

1999 metais buvo surinktas pirmasis lėlininkų kursas Klaipėdoje, kurie baigė studijas 2004 metais ir  šiandien Klaipėdoje veikia novatoriškas lėlių teatras, kuriame kuria Doc. ir režisierės J.Januškevičiūtės absolventai.

Lėlių teatras šiandien yra labai paklausus Vakarų Europoje, didėja jo populiarumas ir Lietuvoje. Ypatingai reikalingi jauni kūrėjai suaugusiųjų lėlių-objektų teatro idėjai plėtoti.

Klaipėdos lėlių teatras ir Kauno Valstybinis lėlių teatras laukia jaunųjų kūrėjų, kurie pabaigę studijas Klaipėdos universite galės savo meniniais- kūrybiniais darbais stebinti Lietuvą.

Stojamieji egzaminai vyks birželio mėnesį. Konkreti data ir stojamųjų egzaminų turinys bus tiksliai žinomas balandžio mėnesį.

Išsamesnė informacija bus teikiama telefonu 846398740 nuo 9.00 iki 16.00 darbo dienomis.

Klaipėdos Universitetas
Menų fakultetas
Režisūros katedra
Vedėja Doc. Dr. Danutė Vaigauskaitė

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design