SIAUBO PASAKA "LĖLĖS" TEATRE

Šventėms vos nusiritus, Vilniaus teatre „Lėlė“ jau intensyviai vyksta darbas ir pasiruošimas ilgai lauktam dailininkės Aušros Bagočiūnaitės-Paukštienės spektakliui „Baisiai graži pasaka“ pagal lietuvių liaudies pasaką. Premjera numatoma sausio 19, 20 ir 26 dienomis, 12val Didžiojoje teatro salėje.

Spektaklio siužetas remiasi viena pasaka gan šiurpoku pavadinimu: „Apie tai, kaip ragana mergaitei galvą nukando“. Kaip teigia spektaklio autorė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė, „Spektaklis nesikoncentruoja į tą trumpą galvos nukandimo momentą. Be to, tai netampa mergaitės žūtimi, veikiau evoliucija. Ragana – negali sakyt, kad ji tik blogis.Pasakose, atsiradusiose vos ne pirmykščiais laikais, ragana buvo lyg ir burtininkė, žyniuonė, gydytoja“.

Spektaklio autorė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė teigia mananti, jog švelnių, romantiškų lietuviškų pasakų pastatymų fone galėtų atsirasti ir aštresnio, ryškesnio pobūdžio reginys (būtent reginys!).

Naiviai paprastas, rafinuotai siurrealistinis, parodantis įvairiaprasmį raganos, velnių ir kitų mitinių būtybių paveikslą, jų gyvenimo būdą, pasaulio tvarką. Šiurpinantis ir žaismingas spektaklis, skirtas vaikams nuo 6 iki 12 metų, yra reikalingas net ir vaiko pamokymui, įsiminimui, baimės įveikimui bei, žinoma, fantazijos, spalvų, formos, erdvės suvokimo lavinimui.

Spektaklyje „Baisiai graži pasaka“ kūrėjai kūrė lėlių ir vizualinio teatro vaidinimą, kuriame yra jungiamos įvairios plastinių menų ir „gyvo plano“ vaidybos priemonės. Taip pat svarbu buvo atskleisti lietuvių liaudies pasakų ir mįslių asociatyvumą, leidžiantį žiūrovams parodyti, jog dažnai pasakose egzistuojanti žiauri veikėjų veiksmų logika gali būti aiškinama simboliškai.

Spektaklio „Baisiai graži pasaka“ kūrybinė komanda - žinomi teatro menininkai: scenarijaus autorė režisierė ir dailininkė - Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė, kompozitorius - Faustas Latėnas.

Vaidina "Lėlės" teatro aktoriai Almira Grybauskaitė, Dalius Butkus, Sigita Mikalauskaitė, Vilius Kirkilionis, Nijolė Indriūnaitė ir Lijana Muštašvili.

Vilniaus teatro "Lėlė" inf.

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design