LĖLIŲ TEATRO GIMTADIENIS PAKRUOJYJE

1936 m. gegužės 6 d.  dailininkas Stasys Ušinkas Kaune įkūrė Marionečių teatrą. Ši data laikoma profesionalaus Lietuvos lėlių teatro įkūrimo diena ir kasmet švenčiama lėlininkų tarpe kaip profesinė šventė. Šiemet lėlių teatro gimtadienio šventė bus minima Pakruojyje – S. Ušinsko tėviškėje.

2013 m. profesinės lėlininkų dienos minėjimą Pakruojyje iniciavo Vilniaus teatras „Lėlė“. Praeitų metų šventės metu vyko ne tik edukacinės ir kultūrinės sostinės lėlininkų akcijos, buvo rodomas marionečių spektaklis „Silvestras dūdelė“ (rež. Rimas Driežis) miesto žiūrovams ir svečiams, bet ir pasirašyta kultūrinio bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos nacionalinio UNIMA centro ir Pakruojo miesto savivaldybės. Pagal minėtą sutartį abi pusės įsipareigojo kasmet kartu rengti profesionalaus lėlių teatro gimtadienio šventę.

Šiais metais Lietuvos UNIMA centrą atstovauja Klaipėdos lėlių teatras. Kartu su Pakruojo savivaldybės kultūros skyriumi ir Lietuvos UNIMA centru šventinę programą parengę pajūrio lėlininkai kviečia žiūrovus dalyvauti edukacinėse lėlių kūrimo dirbtuvėse ir apsilankyti nuotaikingame spektaklyje „Stebuklingas pelenės laikas“.

Programa:

12.00 – Lėlių gamybos dirbtuvės, „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje.

14.20 – Lėlių gamybos dirbtuvės, Katalikų darželyje – mokykloje „Varpelis“.

15.30 – 17.00 – ekskursija po Pakruojo dvarą, profesoriaus Stasio Ušinsko memorialinio kambario lankymas.

18.00 – Klaipėdos lėlių teatro spektaklis Nijolės Indriūnaitės „Stebuklingas Pelenės laikas“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė), Pakruojo kultūros centre.

 

Lietuvos UNIMA centro ir Klaipėdos lėlių teatro inf.

 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design